літературна БИТВА МІСТ: Кременчук проти Полтави

теґи: Битва міст, НМО "Magnum Opus", Творчий Кременчук, літератруний слем, поезія

Арт-група «Творчий Кременчук»
почала новий четвертий сезон
після трьохмісячної перерви.

Холодного 11 лютого галерея QB відкрила свої двері для прихильників сучасної літератури. Масовому візиту до галереї посприяла перша серія проекту «Літературна битва міст. Кременчук проти Полтави».

За звання кращого змагалися збірні представлених міст у кількості по 5 авторів з міста. За Кременчук боролися: Олександр Ємець, Юлія Суперека, Павло Жидков, Олеся Міфтахова та Костянтин Коробка. Обласний центр захищали: Анна Єгорова, Роман Повзик, Катя Стрельнікова, Андрій Коновалов, Олена Маляренко.

Вікторія Ткаченко / Наталя Лапіна


Турнір був оснований на принципах слему, а судили поетичні баталії відома кременчуцька письменниця -Наталя Лапіна й поетеса, організатор багатьох літературних фестивалів – полтавчанка Вікторія Ткаченко. Допомагали їм оцінювати авторів 10 добровольців із залу. Жюрі ж мало 7 балів і мету належним чином оцінити учасників битви. Вели битву Сашко Ткаченко, фундатор ТК і його «друг» Гріша Дантист – бейсбольна бита.

Гріша Дантіст / Сашко Ткаченко


Честь відкрити турнір належало колоритній полтавці Ані Єгоровій та не менш яскравому Павлу Жидкову. Початок був багатообіцяючим, і ,здавалося чомусь, що лідером буде Паша. Та не так сталося, як гадалося... Жюрі й глядачі віддали перевагу Анні, а Наталя Лапіна звернулась до Жидкова зі словами « Павле, вам пощастить у шахах».

Анна Єгорова / Полтава


Трохи напружену атмосферу розряджав переможець традиційного для «Творчого Кременчука» конкурсу «Блиц-стих» №15 –Ігор Домашенко з віршем «-10».
Наступними читали вірші дві прекрасні дівчини – Олеся Міфтахова, переможниця кременчуцького слему та Олена Маляренко, а перед перервою глядачів дивували Катя Стрельнікова і Костя Коробка.

Костя Коробка / Кременчук


Тишу довгоочікуваної літературної паузи, змогли хоч трохи зігрітися у холодній залі галереї, заповнювали ритмічні мелодії гурту «Фантасмагорія». Під час неї мені вдалося поспілкуватися із пані Лапіною, яка зазначила, що оцінювати мистецтво дуже важко, але в цьому допомагають подача та емоційність виконавців.

гурт Фантасмагорія


Три пари суперників виступили. Залишається ще дві.
Юля Суперека, яку «світ розриває на шматки» і Роман Повзик з віршем про дівчинку Лесю із АТБ.

Юлія Суперека / Кременчук

А далі була, мабуть, найуспішніша пара із розривом у один голос. І, дійсно, обирати було дуже важко, адже читали незрівнянні Олександр Ємець та Андрій Коновалов.

Олександр Ємець / Андрій Коновалов

Олександр Ємець / Кременчук


Поки організатори підраховували бали, на сцені з’явилася переможниця 14 «Блиц-стиха»- Кристаліна Ахматова.
Головну інтригу вечора «Хто ж переможе: Кременчук чи Полтава?» було відкрито швидко і прогнозовано. Кременчук все ж таки переміг із рахунком 106:101. Якою буде битва «Полтава проти Кременчука»,що відбудеться 25 лютого, залишається лише здогадуватись.

В літературних баталіях розбиралась Тетяна Гусар

Павло Жидков / Кременчук

Олена Маляренко / Полтава

Олеся Міфтахова / Кременчук

Катя Стрельныкова / Полтава

Роман Повзик / Полтава

Андрій Коновалов / Полтава

Глядачі голосують

Арт-група "Творчий Кременчук" дякує Артему Нетесаному, Анні Північній та Валерію Похиленко за люб_язно надані світлини!